İNOTİM HAKKINDA

İNOTİM.COM.TR

İNOTİM MÜHENDİSLİK, 2018 yılında Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulmuştur. Başlıca çalışma alanı olarak Demiryolu Araçlarının Bakımı ve İmalatında kullanılan yardımcı makine ve ekipmanların imalatı, Geri Dönüşüm Makineleri ve Özel Makinelerin imalatı olarak belirlenmiştir.

2001 yılından beri sektörün içerisinde olan firma yetkilileri tarafından 2012 yılında Demiryolu sektöründe kullanılmak üzere tasarımının ve üretiminin yapıldığı makinenin tek buluş sahibi olarak patentinin de alınmasını sağlayarak sektördeki bilgi ve tecrübesini ispatlamıştır. Aynı zamanda piyasadaki muadillerine göre daha verimli bir Geri Dönüşüm Makinesi tasarımı ve imalatını Tübitak 1507 destek programından proje yürütücü olarak destek alarak tamamlamış olup, bu projeden de 1 adet Faydalı Modeli tescillenmiştir.

İNOTİM MÜHENDİSLİK, 2019 yılında yine demiryolu sektörü için yaptığı projesi KOSGEB tarafından Ar-Ge projesi olarak desteklenmiştir ve halen devam etmektedir.

Sadece imalat alanında değil aynı zamanda birçok sektörde komple sistem, projelendirme, danışmalık, destek ve hibe programlarından yararlandırma şeklinde çalışılmalarını devam ettirmektedir.

İNOTİM MÜHENDİSLİK, ulusal bir firma olmanın vermiş olduğu sorumlulukları yerine getirmek ve müşterilerine kaliteden ödün vermeden hizmet verebilmek için 2019 yılında Konya Büsan Özel Organize Sanayi Bölgesinde 1300 m2 lik imalat şubesini kurmuştur. Hem mühendislik alt yapısını her geçen gün geliştirerek teknolojiyi taviz vermeden takip etmektedir hem de imalat kabiliyetini artırmak için devamlı yeni yatırımlar yapmaktadır.

İNOTİM MÜHENDİSLİK tarafından tasarlanan bütün ekipmanlarda karşılaşılan problemler göz önüne alınarak tasarımları ve gerekli yapısal analizleri bilgisayar ortamında bütün mühendislik otoriteleri tarafından kabul görmüş programlar ile yapılmaktadır.